Fenerbahçe’de İsmail Kartal’dan Süper Kupa cevabı! ‘Bizim yaşadıklarımız ortada’

UEFA Konferans Ligi Çeyrek Final ilk maçında Olympiakos’a konuk olacak Fenerbahçe’de İsmail Kartal düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Olympiakos karşısında turu geçmek istediklerini belirten İsmail Kartal, “Buraya Olympiakos takımının gücünü biliyoruz. Yunan futbolunun köklü bir kulübü ve ateşli bir taraftarı var. Sonuçta bu iki aşamalı bir maç. Yaptığımız analizlerde rakibin güçlü yönlerini biliyoruz. Biz de güçlü yönlerimizi sahaya yansıtarak iki maç sonucunda turu geçmek istiyoruz” dedi.

Galatasaray ile oynanan Süper Kupa maçında sahadan çekilmelerine dair gelen soruya İsmail Kartal, “Bizim yaşadıklarımız ortada. Haklılığımızı kamuoyuna göstermek için kulübümüz tarafından bir hamle yapıldı. Bu tepkiyle karşılık bulduğunu düşünüyorum. Ülke futbolunun düzelmesini istiyorsak herkesin kendisine göre değerlendirme yapması lazım. Biz işimize bakıyoruz. Sahanın içinde kaldık ve orada kalmaya da devam edeceğiz” cevabını verdi.

Olympiakos’un farklı sistemler denemesine dair konuşan İsmail Kartal, “Rakibimizin nasıl bir oyun planına göre oynayacağını biliyoruz. Her ihtimale karşı planlarımız hazır. Sonuçta biz her zaman maç maç hazırlanıyoruz. Her maçın hikayesi başkadır. Biz oyuncularımızla çalıştık. Yarınki maçtan Fenerbahçe’ye yakışır bir şekilde, iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x